Dantų pasta

Rodoma 1 - 27 iš 27 dalykų
Rodoma 1 - 27 iš 27 dalykų

Kasdienis dantų valymas – įprastas ir būtinas ritualas norint turėti sveikus dantis ir spindinčią šypseną. Tam, kad burnos priežiūra būtų maloni ir veiksminga, svarbu pasirinkti tinkamą dantų pastą.

Kadangi dantis valome kasdien, tai turėtų būti kuo malonesnis procesas. Todėl prieš įsigyjant dantų pastą, visada reikėtų atkreipti dėmesį į jos skonį. Kiekvienas iš mūsų skirtingas: vieniems galbūt norisi stipraus ir itin gaivaus skonio, kitiems – švelnaus ir neerzinančio. Prekių kataloge pateikiame įvairių skonių dantų pastų asortimentą, tad, tikime, kad kiekvienas atras skaniausią ir labiausiai tinkantį variantą.

Renkantis dantų pastą, ne mažiau svarbios ir funkcijos, kurias ji atlieka. Dantų pastos turi įvairių veikliųjų komponentų, kurie saugo emalį nuo karieso, mažina dantų jautrumą, šalina apnašas, balina dantis, malšina uždegimą ar kitaip rūpinasi dantų ir burnos priežiūra. Kataloge rasite didelį dantų pastų pasirinkimą, tačiau prieš įsigyjant labiausiai tinkančią ir patinkančią, siūlome sužinoti, kuo vienos rūšies produktai skiriasi nuo kitų.

Abrazyvai dantų pastose

Tam, kad priemonė efektyviai šalintų dantų apnašas, ji dažniausiai būna papildyta abrazyviomis, poliruojančiomis medžiagomis (silicio dioksidu, soda ir kt.), kurios mechaniškai nušveičia dantų paviršių, arba natūraliais fermentais (papainu, bromelainu), kurie „tirpdo“ ant dantų susidariusias apnašas. Todėl, renkantis dantų pastą, visada vertėtų atkreipti dėmesį į jos abrazyvumo lygį, kuris žymimas trumpiniu RDA. Kuo jis didesnis, tuo didesnė ir rizika pažeisti dantų emalį.

Jei dantų pastoje nėra abrazyvų arba jų kiekis yra labai mažas, priemonė vadinama dantų geliu. Dantų geliai dažnai būna įvairių skonių (kramtomosios gumos, uogų), todėl itin patinka vaikams. Siekiant optimalios dantų priežiūros, dantų gelį reikėtų naudoti pakaitomis su dantų pasta.

Dantų pastos su fluoru

Dantų pasta su fluoru saugo dantis nuo ėduonies susidarymo, veiksmingai stiprina dantų emalį ir skatina jo atsikūrimo procesus (remineralizaciją). Ji ne tik padeda užkirsti kelią kariesui, bet gelbsti ir tada, kai dantys jau yra pažeisti ėduonies arba yra didelė rizika jam susidaryti. Skirtingose dantų pastose fluoro kiekis skiriasi, todėl visada galima pasirinkti tą priemonę, kurioje esanti fluoro koncentracija tinka labiausiai.

Balinamosios dantų pastos

Balinamoji dantų pasta padeda pašalinti apnašas, kurios susidaro dėl tabako vartojimo, dažno kavos ar arbatos gėrimo. Priemonė veiksmingai nuvalo ant dantų paviršiaus atsiradusias dėmes, atkuria natūralų dantų baltumą. Tačiau stipriai balinanti dantų pasta paprastai yra didelio abrazyvumo, todėl, norint išsaugoti sveiką dantų emalį, jos nereikėtų naudoti kasdien. Esant padidėjusiam dantų jautrumui, dantų kaklelio erozijai ar kitoms problemoms, patariama rinktis kuo švelnesnius, mažo abrazyvumo produktus arba dantų pastas, kuriose yra švelniai apnašas šalinančių fermentų.

Dantų pastos jautriems dantims

Dantų jautrumas dažniausiai atsiranda dėl pažeisto dantų emalio. Dėl to jautriems dantims valyti skirtos dantų pastos yra mažo abrazyvumo, jų sudėtyje dažnai būna kalio citrato ar kitų medžiagų, padedančių atkurti pažeistą dantų emalį, mažinančių dantų jautrumą ir didinančių atsparumą nemalonius pojūčius ir skausmą sukeliantiems dirgikliams.

Antibakterinių savybių turinčios dantų pastos

Dantų pastos, pasižyminčios antibakteriniu poveikiu, skirtos žmonėms, kurie susiduria su nemaloniais dantenų uždegimo požymiais: kraujuojančiomis dantenomis, patinimu ar jautrumu. Šių priemonių sudėtyje dažnai yra natūralių augalinių komponentų, pavyzdžiui, ąžuolo žievės, propolio, ramunėlių, medetkų, šalavijų ekstrakto.

Dantų pastos be fluoro

Dantų pastos be fluoro neturi aktyviųjų, gydomųjų komponentų, kurie saugotų nuo ėduonies ar uždegimo. Tačiau jos gerai valo, yra malonaus skonio ir suteikia gaivų kvapą, todėl rekomenduojamos žmonėms, neturintiems dantų, nešiojantiems implantus arba protezus. Taip pat jas gali rinktis žmonės, kurie yra alergiški kitų rūšių dantų pastų veikiosioms medžiagoms.

Dantų pastos vaikams

Vaikų dantų priežiūra ne mažiau svarbi nei suaugusiųjų, todėl pradėti rūpinti vaikų burnos priežiūra reikėtų tada, kai išdygsta pats pirmasis pieninis dantukas. Vaikiškos dantų pastos pašalina ant dantų susidariusias apnašas ir yra skirtos ėduonies profilaktikai.

Vaikiškos dantų pastos su fluoru veiksmingai stiprina besiformuojantį emalį ir apsaugo vaikų dantis nuo karieso. Tačiau, prieš įsigyjant dantų pastą vaikams, visada reikėtų atkreipti dėmesį į fluoro kiekį joje: vaikams iki 3 metų skirtoje priemonėje jo turėtų būtų 500 ppm, vaikams nuo 3 iki 6 metų –1000 ppm. Dantų pasta su fluoru stiprina ir saugo dantis, tačiau būtina stebėti, kad mažylis nenurytų priemonės dantų plovimo metu.

Elektroninės parduotuvės Save24 asortimente yra ir vaikiškų dantų pastų su ksilitoliu, kuris remineralizuoja (atkuria) emalį ir naikina ėduonį sukeliančias bakterijas. Priemonės su ksilitoliu tinka net ir patiems mažiausiems, nekenkia sveikatai net ir nurijus dalį priemonės.

Mažylis nenori ar nemėgsta valytis dantų? Save24 siūlo išeitį – ryškiaspalves vaikiškas dantų pastas su uogų, vaisių ar kramtomosios gumos skoniais tam, kad kasdienis dantų valymas taptų itin laukiama ir smagia rutina.